Öğrenci Takip Sistemi

Öğrenci Takip Sistemi

Ürün - Proje Özellikleri

Öğrencilerin ve personelin giriş çıkışlarının dijital ortamda takip edilmesini sağlayan, yoklama takibi için araçlar ve kolaylıklar sunan otomasyon sistemidir.
 
Öğrenci Takip Sistemi, günlük yoklamada kullanılan klasik kağıt ve kalemi ortadan kaldırdığı gibi öğrenci velileri ile de iletişiminizi korur.
 
Gelişmiş kısa mesaj desteği ile öğrenci velilelerine, personelinize kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 

Öğrencilerin ve personelin giriş çıkışlarının dijital ortamda takip edilmesini sağlayan, yoklama takibi için araçlar ve kolaylıklar sunan otomasyon sistemidir
ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yurtlarda okumakta olan öğrencilerin giriş çıkış ve devamsızlığının kontrol edilmesi için kullanılan sistemlerdir.

Bu sistemler; öğrenci takip yazılımı, talebe göre turnike veya hızlı geçiş turnikesi, geçiş kontrol cihazından oluşmaktadır.

Genel olarak kartlı geçiş kontrol cihazları, parmak izi cihazları yüz tanıma cihazları da kullanılabilmektedir.

Parmak izli sistemlerde geçiş için kullanılan parmak izinin kişinin biyografisine göre farklı olması ile güvenlik üst düzeye çıkarıldığı için parmak izi cihazları, daha sık tercih edilmektedir.

 

Öğrenci takip yazılımı tüm Windows işletim sistemleri ile birlikte kullanabilmeniz için özel olarak yazılan bir programdır.

Bu programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Basit ara yüzü sayesinde öğrenci takip yazılımı, kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcının basitçe kullanabilmesine olanak sağlamıştır.

Öğrenci takip yazılımı ile öğrencilerin giriş ve çıkış yaptıkları saatleri görerek hangi derslere girmediğini veya yurtlarda kullanılıyor ise öğrencilerin hangi saatlerde giriş yaptıklarını bilmenizi sağlar.

Öğrencinin devamsızlık yapması gibi durumlarda sms servisi sayesinde velilere mesaj göndererek, devamsızlık bilgisi alması da sağlanmaktadır.

Özellikle dershanelerde sıkça rastladığımız bu sistemler, öğrencilerin de devamlılık disiplinini arttıracaktır.

Öğrenci Takip Sistemi, günlük yoklamada kullanılan klasik kağıt ve kalemi ortadan kaldırdığı gibi öğrenci velileri ile de iletişiminizi korur.

Yazılımlar

Kuruma Özel Yazılımlarınız için Bilgi Alınız...! tümünü gör